Lekkie samochody ratowniczo-gaśnicze

Bezpieczeństwo - Funkcjonalność - Jakość

Co powinna zawierać zabudowa samochodu pożarniczego?

Dzięki profesjonalnym usługom wykonywania zabudowy pojazdów pożarniczych możliwe jest wykonanie profesjonalnie rozmieszczonej zabudowy do celów pożarniczych na dowolnym samochodzie. Samochody, dla których wykonuje się taką zabudowę to najczęściej ciężkie lub średnie samochody ratowniczo-gaśnicze, ale do użytku jednostek Państwowej Straży Pożarnej lub Ochotniczej Straży Pożarnej wykorzystuje się także zabudowy na lekkich samochodach ratowniczo-gaśniczych np. Mercedes Sprinter. Nie ma reguły - specjalistycznego osprzętu na solidnym nadwoziu wymagają zarówno ciężkie jak i lekkie terenowe samochody gaśnicze.

Skład zabudowy samochodów pożarniczych

W skład takiej zabudowy powinny wchodzić stopnice, skrytki, uchwyty i zamocowania, zabudowane w sposób umożliwiający dostęp bez używania podestów. Wszystkie elementy zabudowy muszą być rozmieszczone w sposób gwarantujący pełną ergonomię podczas akcji ratunkowo-gaśniczych. Rozmieszczenie mas pojazdu jest także kluczowe i musi być zoptymalizowane zarówno w obciążeniu, jak i na pusto, aby umożliwiało sprawne pokonywanie terenu przez pojazd pożarniczy, gdzie warunki są bardzo zróżnicowane.

Wewnątrz zabudowy pojazdów pożarniczych mocuje się niezbędne zbiorniki wodne i pianowe oraz sprzęt pożarniczy niezbędny w czasie akcji. Wnętrze samochodów ratowniczych musi być zoptymalizowane pod kątem wygody poruszania się w nim i łatwości odnajdywania poszczególnych elementów zabudowy pożarniczej.

Całą zabudowę należy wykonać z lekkich materiałów o wysokiej odporności na korozję, ale gwarantujących stabilizację i wytrzymałość.

Zabudowa pojazdów pożaroniczych musi być wykonywana przez fachowców w oparciu o dokładną analizę potrzeb jednostki zlecającej w/w zabudowę.

Profesjonalne podejście jest gwarancją stworzenia sprzętu najwyższej klasy, gotowego do zadań specjalnych, dlatego zapraszamy do zapoznania się z naszym lekkim samochodem ratowniczo gaśniczym Mercedes Sprinter o pojemności 1000 litrów.